Vitaminai

Pievagrybiai savyje turi daug B grupės vitaminų, tokių kaip tiamino (B1), riboflavino (B2), piriodoksino (B6), niacino ir folio rūgšties.

• 100 g pievagrybių yra 28,7 proc. rekomenduojamos paros normos (RPN) riboflavino (vitaminas B2). Jis gerina baltymų pasisavinimo bei sintezės procesus. Skatina odos atsinaujinimą, gerina audinių kvėpavimą, nervų sistemos funkcijas. Svarbus kaulų čiulpų funkcijai ir regėjimui.

• 100 g pievagrybių yra 22,5 proc. RPN vitamino B3 (PP) – niacino, kuris dalyvauja riebalų apykaitoje, hormonų sintezėje, mažina cholesterolio kiekį, tuo pačiu mažina ir kraujospūdį. Reikalingas daugeliui svarbių organizmo procesų, dalyvauja audinių kvėpavime bei energijos gamyboje. Gerina atmintį. Svarbus sveikų plaukų ir nagų augimui.

• Pievagrybiuose taip pat gausu vitamino B - folio, kurio 100 g yra 8 proc. RPN. Folis būtinas kraujo kūnelių (ląstelių) susidarymui (formavimuisi) ir tinkamam kūdikių vystymuisi. Jis yra ypač reikalingas ir, paprastai, skiriamas nėščioms moterims, siekiant išvengti vaisiaus apsigimimų. Nedideli kiekiai folio taip pat turi antidepresinį poveikį..

• Piridoksinas (B6), dalyvauja baltymų ir angliavandenių skaidyme, insulino gamyboje, raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių formavimesi, fermentų ir kitų organizmo junginių sintezėje. Vitaminas B6 svarbus nervų sistemos veiklai, organizmo atsparumui infekcijoms. 100 g pievagrybių yra 7,43 proc. RPN

• 100 g pievagrybių yra 7,36 proc. rekomenduojamos paros normos tiamino (Vitaminas B1). Jis organizme dalyvauja energijos gamyboje iš angliavandenių, svarbus širdies, raumenų, nervų sistemos veiklai, padeda atsigauti po stresų, palaiko normalų augimą ir vystymąsi, vaisingumą, laktaciją. Aktyviems žmonėms reikia daugiau maisto ir energijos, o tai reiškia, kad jiems reikia daugiau tiamino, kad maistą galėtų paversti energija.

*RPN – rekomenduojama paros norma. (LR sveikatos apsaugos ministro 2002 m. įsakymo NR. 677 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ pakeitimas)
 

Maistingosios medžiagos
Maistingosios medziagos
© 2020 Baltic Champs, UAB. LT 81411 Poviliškių k. 15, Šiaulių r. savivaldybė. Tel. + 37041372494, faks. +37041372702, el.paštas: info@champs.lt